autor: Jakub Żelepień

Kategorie:

Polska i świat Sport

Puchar Polski dla Rakowa. Częstochowianie wygrali w finale z Arką Gdynia 2:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy znad morza. W 57. minucie w pole karne dośrodkowywał Mateusz Żebrowski. Piłka po jego centrze, zamiast na głowie jednego z kolegów, wylądowała w siatce obok zdezorientowanego Dominika Holca. W końcówce spotkania piłkarze Marka Papszuna wzięli się za odrabianie strat. W 81. minucie do wyrównania doprowadził Ivi Lopez. Kiedy wydawać się mogło, że dojdzie do dogrywki, w 89. minucie David Tijanić strzelił na 2:1. W ostatnich minutach częstochowianie kontrolowali grę i spokojnie utrzymali prowadzenie do samego końca.

Taki rezultat oznacza, że prawo do gry w eliminacjach europejskich pucharów dostanie również czwarta drużyna Ekstraklasy. O to miano walczą obecnie Lechia, Warta, Piast, Zagłębie i Śląsk.

Co istotne ze szczecińskiego punktu widzenia, Pogoń swoją międzynarodową przygodę rozpocznie od drugiej rundy eliminacji nowych rozgrywek - Ligi Konferencji Europy.