Gol Frączczaka nie wystarczył. Porażka na koniec sezonu

data publikacji: 16.05.2021

autor: Jakub Żelepień

Kategorie:

Sport

Spotkaniem z Rakowem Częstochowa piłkarze Pogoni Szczecin zakończyli sezon 2020/2021. Sezon bardzo udany, bo naznaczony brązowym medalem. Na pożegnanie nie udało się jednak wywalczyć trzech punktów.

Portowcy musieli w niedzielę uznać wyższość częstochowian. W pierwszej połowie gospodarze grali dobrze, stwarzali sobie sytuację. Brakowało jednak skuteczności, co przytrafia się granatowo-bordowym nie po raz pierwszy w tym sezonie. Wykorzystali to goście. W 31. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Zorana Arsenicia. W 67. minucie Ivi Lopez podwyższył na 2:0. Chwilę później (70') stało się to, o czym wielu pewnie marzyło - gola w swoim ostatnim występie dla Dumy Pomorza strzelił Adam Frączczak. Kapitan żegna się z klubem po 10 latach. Na odchodne zdobył jeszcze bramkę dającą kontakt i realne nadzieje na co najmniej remis. Niestety, nadzieje te przekreślił Jakub Arak. W 77. minucie zdobył bramkę na 3:1, ustalając tym samym wynik spotkania.

Oprócz Frączczaka z klubem pożegnali się także Tomas Podstawski i David Stec.