data publikacji: 08.06.2021

autor: Jakub Żelepień

Kategorie:

Sport

Kacper Kozłowski zagrał w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Islandią. Pomocnik Pogoni asystował przy golu Karola Świderskiego na 2:2.

17-latek pojawił się na boisku w 46. minucie. Zmienił Piotra Zielińskiego i zajął jego pozycję na boisku. Zagrał więc wyżej niż w poprzednich meczach. To też było widać na murawie. Kozłowski chętnie podłączał się do akcji ofensywnych. W jednej akcji oddał nawet dwa strzały na bramkę - raz nogą, a raz głową. Kilka minut później zanotował natomiast asystę przy trafieniu Karola Świderskiego.  Występem przeciwko Islandii Kacper Kozłowski wysłał selekcjonerowi poważny sygnał. Wiele wskazuje na to, że piłkarz Pogoni dostanie szansę podczas Euro. Jeśli zagra choć minutę, stanie się najmłodszym piłkarzem w historii, który wystąpił w tym turnieju.