data publikacji: 09.01.2021

autor: sr

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport

Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police wróciły z dalekiej podróży.  Podopieczne tureckiego trenera Ferhata Akbasa odwróciły losy wyjazdowego meczu z BKSem Bielsko Biała wygrywając 3:2, mimo iż dwa pierwsze sety pojedynku padły łupem bielszczanek.  Gospodynie piątkowego meczu pierwszą partię wygrały 28:26 a drugą 25:20.  W kolejnych dwóch setach górą był Chemik wygrywając je odpowiednio do 18 i 16.  Próbę nerwów w tie-breaku lepiej zniosły policzaki, które decydującą partię meczu wygrały 16:14. MVP uznano Igę Wasilewską.

W tabeli prowadzi najbliższy rywal policzanek czyli Developres Rzeszów - 34 punkty, druga z takim samym dorobkiem punktowym ale dwoma rozegranymi więcej spotkaniami jest Radomka Radom. Chemik zajmuje szóstą pozycję w tabeli mając 26 punktów na koncie. Mecz z Developresem Rzeszów już we wtorek w Policach.