Rozpoczął się turniej Pekao Szczecin Open

data publikacji: 12.09.2022

autor: Sebastian Roszkowski

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport Szczecin

Pierwsza niedziela turnieju nie przyniosła dobrych wiadomości. Sześciu polskich tenisistów zainaugurowało zmagania w 29. edycji Pekao Szczecin Open. Niestety żaden z nich nie zdołał awansować do II rundy kwalifikacji. Najbliżej wygranej był Yann Wójcik, jednak uległ nie tylko rywalowi, ale również kontuzji.

Punktualnie o godz. 10:30 na trzech kortach ruszyły mecze eliminacyjne. Rywalizację o turniej główny rozpoczęło sześciu reprezentantów Polski. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili Paweł Ciaś, Yann Wójcik oraz Jasza Szajrych.

Zaledwie 54 minuty na korcie spędził nasz ubiegłoroczny ćwierćfinalista, Paweł Ciaś. Georgij Krawczenko wykazał się cierpliwością i regularnością, nie oddał polskiemu tenisiście nawet jednego gema. Szybko więc skończyła się przygoda Ciasia z tegoroczną edycją szczecińskiego challengera.

Emocji dostarczył Yann Wójcik, którego rywalem był rozstawiony z numerem 5. Mattia Bellucci. Od samego początku starcie było niezwykle wyrównane. Obaj tenisiści przeplatali udane akcje z niewymuszonymi błędami. O jedno przełamanie lepszy okazał się 291. zawodnik na świecie. W drugiej partii górą był Polak, dzięki czemu doszło do decydującego seta.  Bellucci wykorzystał kłopoty Wójcika i przypieczętował awans do II rundy eliminacji.

Z powodu urazu przedwcześnie mecz zakończył Jasza Szajrych. Występujący w eliminacjach dzięki dzikiej karcie zawodnik prowadził w pierwszym secie nawet 5:3 z Louisem Wesselsem. Niemiec wygrał cztery gemy z rzędu i wyszedł z trudnej sytuacji. Polak nie odpuszczał, wywierał presję na wyżej notowanym rywalu. Poddał spotkanie przy stanie 5:7, 5:5.

Iwan Gachow pokonał Mateusza Kułakowskiego 6:2, 6:2. Polski tenisista po raz pierwszy miał okazję rywalizować na takim poziomie.

Pięć kwadransów na korcie spędził Szymon Kielan, niestety Johan Nikles okazał się od niego lepszy i zwyciężył 6:2, 6:2.

Jako ostatni na kort wyszedł Karol Drzewiecki, ale sił mu wystarczyło tylko na dwa gemy. Jak się później okazało, podczas rozgrzewki nabawił się drobnej kontuzji, która uniemożliwiała mu rywalizację z Andrew Paulsonem.

Na poniedziałek zaplanowano 11 spotkań. Na korcie centralnym zostanie rozegrany pierwszy w tej edycji turnieju mecz dnia z udziałem Daniela Michalskiego. Jego rywalem będzie Facundo Diaz Acosta. Start nie wcześniej niż o godz. 19:00.