data publikacji: 15.09.2022

autor: Sebastian Roszkowski

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport Szczecin

Daniel Michalski był jedynym Polakiem, który zaprezentował się w 1/8 finału Pekao Szczecin Open. Trafił na rozstawionego z numerem 2. Roberto Carballesa Baenę. To było cenne doświadczenie dla Polaka, który niestety tym razem zszedł z kortu pokonany.

Hiszpan w ostatnim notowaniu rankingu ATP awansował na 73. miejsce, zbliżając się do swojej "życiówki". W listopadzie ubiegłego roku był już 71. Wszystko za sprawą ostatnich wyników. Zanotował II rundę US Open, a następnie wygrał Challenger w Sewilli.

Carballes Baena, mimo grania do niedzieli w swoim kraju, nie odpuścił przyjazdu do Szczecina. W I rundzie trudne warunki postawił mu Miljan Zekić, ale przełamał jego opór w pierwszym secie i zwyciężył 7:5, 6:1.

Daniel Michalski poradził sobie w poniedziałkowym meczu dnia z Facundo Diazem Acostą. Było dużo walki, emocji, wyrównanej gry. Polak wytrzymał trudne momenty i wygrał 5:7, 7:5, 6:3. Wtorek mógł więc w pełni poświęcić na regenerację.

Hiszpan zdominował początek spotkania z polskim tenisistą. Był regularny, cierpliwy i miał pomysł na to, jak wytrącić argumenty Michalskiemu. Wynik mimo wszystko nie wskazuje tego, jak dużo walki było na korcie. Ostatecznie Hiszpan wygrał to spotkanie w dwóch setach: 6:1, 6:2.

Środowe zmagania na kortach przy alei Wojska Polskiego zakończyliśmy deblami z udziałem polskich tenisistów. Do ćwierćfinału awansowały dwa duety, Maks Kaśnikowski i Yann Wójcik, a także Karol Drzewiecki i Szymon Walków.

Rywalizacja w grze podwójnej ruszyła już we wtorek. Polscy zawodnicy o ćwierćfinał walczyli dzień później. Jako pierwszy na korcie pojawił się Piotr Matuszewski, a partnerował mu Czech Andrew Paulson. Nie mieli łatwego zadania, bowiem ich przeciwnikami byli Roman Jebavy i Adam Pavlasek. Czesi kontrolowali całe spotkanie i zwyciężyli pewnie 6:3, 6:4.

Na swój mecz musieli poczekać Maks Kaśnikowski oraz Yann Wójcik. Występująca dzięki dzikiej karcie polska para trafiła na Roberto Carballesa Baenę oraz Andreę Pellegrino. Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że Hiszpan i Włoch poddali tę potyczkę walkowerem. Oznaczało to, że polski duet awansował bez wychodzenia na kort.

Jako mecz dnia supervisor ustalił rywalizację pomiędzy Karolem Drzewieckim i Szymonem Walkówem a Oleksijem Krutyczem i Danielem Michalskim. Wygrali Ci pierwsi: 6:0, 7:6(5).

Czwartkowe spotkania rozpoczną się o godzinie 13:00. Na dziś zaplanowano 8 pojedynków. W meczu dnia, nie wcześniej niż o godzinie 19:00 zobaczymy deblistów. Karol Drzewiecki i Szymon Walków zagrają z jamajsko-włoskim duetem Dustin Brown / Andrea Vavassori.