data publikacji: 17.09.2022

autor: Sebastian Roszkowski

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport Szczecin

Największą niespodzianką piątkowych ćwierćfinałów była porażka Roberto Carballesa Baeny. Hiszpan, który jest rozstawiony z numerem drugim, przegrał z Aleksandrem Szewczenką 2:6, 5:7, choć w drugiej partii prowadził już 5:2.

Prognozy pogody na piątek nie były zbyt korzystne, opady deszczu tylko na początku dały się we znaki. Mecze przerwano na kilkadziesiąt minut, a później było już pogodnie, choć dość chłodno.

Pierwszym półfinalistą został Corentin Moutet. Francuz pokonał Matteo Arnaldiego 7:6(5), 7:5, ratując się przed rozgrywaniem trzeciego seta.

Jego rywalem w walce o finał będzie Aleksander Szewczenko, który dość niespodziewanie wyeliminował Robert Carballesa Baenę, 6:2, 7:5. Hiszpan był najwyżej notowanym tenisistą, który pozostał w turnieju. Po popisie gry, który dał w starciu z Danielem Michalskim, w piątek pozostał w cieniu rywala.

Na ćwierćfinale swój występ w Szczecinie zakończył Jan Choinski. Brytyjczyk z polskimi korzeniami walczył od kwalifikacji i w piątek przegrał z Dennisem Novakiem 1:6, 3:6.

Rywalem Novaka w półfinale będzie Raul Brancaccio. Włoch pokonał rozstawionego z numerem 6. Federico Delbonisa 6:2, 3:6, 6:1. Wcześniej wyeliminował z turnieju „jedynkę" – Federico Corię.

W I rundzie gry pojedynczej Pekao Szczecin Open odpadli Jerzy Janowicz i Maks Kaśnikowski. Obaj w naszym turnieju występowali z dzikimi kartami. Łodzianin przegrał z Janem Choinskim 3:6, 4:6, natomiast 19-letni Kaśnikowski uległ Flavio Cobolli 6:3, 3:6, 2:6. Do 1/8 finał dotarł Daniel Michalski, ale na tym zakończył swój występ, przegrywając z Roberto Carballesem Baeną 1:6, 2:6.

Na ćwierćfinale zakończyły swój udział polskie pary deblowe. Karol Drzewiecki i Szymon Walków ulegli rozstawionym z numerem 4. Dustinowi Brownowi i Andrei Vavassoriemu, natomiast Maks Kaśnikowski i Yann Wójcik przegrali z turniejową „jedynką", Luisem Davidem Martinezem oraz Cristianem Rodriguezem.

W sobotę przed nami dwa mecze półfinałowe singlistów oraz finał debla. Wciąż trwa także turniej artystów, czyli SEC Open 2022.