Pogoń wygrywa z Rakowem [relacja na żywo, dużo zdjęć]

15. kolejka PKO Ekstraklasy

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - POGOŃ SZCZECIN 0:1 (0:0)

0:1 Benedyczak 59'

Najciekawsze wydarzenia:

1' Pierwszy gwizdek sędziego. Mecz rozpoczęła Pogoń.  Arbitrem jest Jarosław Przybył.

15' Kwadrans gry za nami. Jak na razie żadnej z drużyn nie udało się przejąć inicjatywy w tym meczu.

22' Strzał z dystansu Kucharczyka pewnie broni bramkarz gospodarzy.

38' Żółte kartki za przepychanki zobaczyli Tudor z Rakowa oraz Kowalczyk z Pogoni.

45' Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Oby drugie 45. minut przyniosło więcej emocji.

46' Druga połowa rozpoczęta. Oba zespoły bez zmian.

57' Po dobrym dośrodkowaniu Luisa Maty Michał Kucharczyk strzela nad poprzeczką.

59' GOOOOL do Portowców. Na listę strzelców wpisuje się Adrian Benedyczak.

60' Na boiskową sytuację reaguje trener gospodarzy. Z boiska schodzą:  Bartl i Tjanić, a na placu gry pojawiają się Kun i Cebula.

63' Mogło być już po meczu. Po podaniu Kowalczyka Benedyczak trafia w słupek.

69' Zmiana w Pogoni: Smoliński za Benedyczaka.

70' Żółta kartka dla Niewulisa z Rakowa po faulu na Kucharczyku.

78' Tym razem żółtą kartką ukarany Sapała - zawodnik gospodarzy, który faulował Drygasa.

81' Zmiana w Rakowie: Szelągowski za Lopeza.

82' Roszady także w Pogoni. Z boiska schodzą Drygas i Kucharczyk. Za nich: Zahoić i Podstawski.

86' Ależ szansa Portowców! Kowalczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy strzela nad poprzeczką.

90' Sędzia dolicza 5. minut do regulaminowego czasu gry.

90' + 4' Stolarski w Pogoni za Kowalczyka.

90' + 5' Koniec meczu. Pogoń wygrywa w Bełchatowie z Rakowem i co najmniej do niedzieli jest liderem PKO Ekstraklasy!!!!

Składy:

Raków Częstochowa: Holec – Piątkowski, Niewulis, Schwarz – Tudor, Sapała, Poletanović, Bartl – Tijanić, López Álvarez – Gutkovskis.

Rezerwowi: Pindroch – Mikołajewski, Malinowski, Jach, Szelągowski, Papanikolaou, Kun, Cebula, Lederman.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Mata – D. Dąbrowski – Kucharczyk, Gorgon, Drygas, Kowalczyk – Benedyczak.

Rezerwowi: Bursztyn – Triantafyllopoulos, Stolarski, Stec, Podstawski, Smoliński, Fornalczyk, Cibicki, Zahović.

NASZA ZAPOWIEDŹ:

Już dziś po zimowej przerwie wracają rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. W tabeli po czternastu kolejkach prowadzi warszawska Legia – 29 punktów, punkt mniej na koncie mają Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. I właśnie te dwa zespoły zagrają ze sobą w najciekawiej zapowiadającym się pojedynku 15 serii spotkań. Jakie oczekiwania przed tym pojedynkiem ma Dariusz Adamczuk - szef pionu sportowego Pogoni Szczecin?

Spotkanie rozegrane zostanie w Bełchatowie, stadion w Częstochowie nie spełnia bowiem wymogów ekstraklasy. Mecz rozpocznie się  o godzinie 20:30. Zapraszamy do słuchania Radia Super FM w piątkowy wieczór. Pojedynek Raków – Pogoń transmitować będziemy na naszej antenie. Relacje przeprowadzi Daniel Trzepacz z portalu pogonsportnet.pl. Zaczynamy kilka minut po godzinie dwudziestej.