Słuchaj nas!
Teraz gramy:

Argentyńczyk Federico Coria zwycięzcą turnieju tenisowego Invest in Szczecin Open

kalendarz

data publikacji: 17.09.2023

autor: Kinga Konieczny

Kategorie:

Szczecin

Mistrz 30. edycji szczecińskiego challengera potrzebował dwóch setów do pokonania Czecha Vita Koprivy. W finałowym meczu zwyciężył 6:1, 7:6(4).

Federico Coria ma 31 lat i w lutym tego roku był już 49. rakietą na świecie, a aktualnie stara się powrócić na ten poziom. Na swoim koncie ma 14 tytułów, z czego pięć wywalczył w cyklu ATP Challenger. W Szczecinie był rozstawiony z numerem 5.

– Rok temu przegrałem w Szczecinie w I rundzie i powiedziałem sobie, że nie przyjadę tu więcej. Wolę szybsze korty i nie do końca podobało mi się to, że grałem w sesji wieczornej. Ostatecznie jednak zdecydowałem się tu wrócić, z dobrym skutkiem – mówił Argentyńczyk, obierając nagrodę. – Pełne trybuny podczas finału zupełnie mnie nie stresowały. Kibice bardzo mnie dopingowali przez cały turniej, za co bardzo im dziękuję.

W grze podwójnej triumfowali Andrew Paulson i Vitaliy Sachko, którzy w finale pokonali Sergio Martesa Gornesa i Zdenka Kolara.

30. jubileuszowa edycja Invest In Szczecin Open odbywała się na kortach przy al. Wojska Polskiego. Finałowy mecz został rozegrany w niedzielę 17 września. Szczeciński turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a głównym sponsorem tegorocznej edycji było Miasto Szczecin.