Słuchaj nas!
Teraz gramy:

Zima nie zaskoczyła drogowców. Ale daje się we znaki

kalendarz

data publikacji: 09.02.2021

autor: mkp

Kategorie:

Region Szczecin

Mróz, duże opady śniegu, co za tym idzie trudne warunki na drogach, powodują utrudnienia w ruchu.

Śnieg z ulic w Szczecinie usuwa prawie 40 pługów i piaskarek oraz ponad 100 osób.

- Od godziny 14:00 wczoraj (8 lutego) na ulicach Szczecina jeździ kilkadziesiąt różnych wozów, pługów i pługopiasakarek, które, na dobrą sprawę, non stop próbują oczyścić ulice naszego miasta. Jeżdżą, potem wracają do swojej bazy, by się załadować i ponownie wracają na ulice Szczecina - zapewnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. 

Przy nieustannie padającym śniegu oraz dużym natężeniu ruchu, odśnieżanie wszystkich ulic i sprawienie, że będą idealnie przejezdne jest zadaniem niezwykle trudnym. 

- Niemniej, bardzo prosimy o wyrozumiałość, o cierpliwość, ponieważ mogą zdarzać się, oczywiście, w komunikacji miejskiej opóźnienia, choć wszystko rano wyjechało na czas i w komplecie. Mogą również być problemy z przejazdem przez ulice naszego miasta - dodaje Hanna Pieczyńska. 

Takie pojawiają się m.in. na Autostradzie A6 między węzłem Kijewo a Podjuchami. W Szczecinie problemy są także przy wjeździe do centrum miasta. Mocno korkuje się m.in. ulica Gdańska, tam kierowcy stoją w kilkukilometrowych korkach. 


Zima nie zaskoczyła drogowców. Ale daje się we znaki

kalendarz

data publikacji: 09.02.2021

autor: mkp