Siatkarki Chemika Police mistrzyniami Polski

data publikacji: 20.04.2024

autor: Andrzej Kutys

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport Szczecin

To 11. tytuł dla Chemika, w finale play-off z PGE Rysice Rzeszów Policzanki były niepokonane a piątkowe spotkanie decydujące o złotym medalu ligii wygrały 3:1.

Mecz w Netto Arenie w pierwszym secie nie ułożył się jednak po myśli włoskiego trenera Marco Fenoglio, bo pierwszego seta siatkarki Chemika Police przegrały do 20. I, jak się okazało, to była jednyna przegrana partia w całych play-offach z Rysicami.

Bo później Chemik dominował, w drugim secie do 18, w trzecim do 16. W ostatnim, czwartym secie, zawodniczki gości próbowały odmienić losy spotkania, ale przegrały do 23 i siatkarki Chemika Police wraz z publicznością w szczecińskiej Netto Arenie mogły cieszyć się z 11. mistrzostwa dla klubu.

MVP, najlepszą zawodniczką spotkania wybrano atakującą Chemika Police, reprezentantkę Rumunii Elizabet Inneh-Varga, która zdobyła 23 punkty