data publikacji: 22.04.2024

autor: Andrzej Kutys

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport Szczecin

Mistrzostwo Polski siatkarek Chemika Police, wygrana piłkarek, ale i przegrana piłkarzy Pogoni Szczecin oraz porażka na wyjeździe koszykarzy Kinga Wilki Morskie Szczecin - podsumowujemy sportowy weekend naszych drużyn.

Zaczęło się świetnie jeszcze w piątek wieczorem, gdy w szczecińskiej hali Netto Arena 11. w historii klubu Mistrzostwo Polski świętowały siatkarki Chemika Police. Zawodniczki trenera Marco Fenoglio w finale play-off nie dały szans PGE Rysicom Rzeszów, wygrywając w meczach 3:0. Chemik Police w tych pojedynkach stracił w sumie tylko jednego seta.

Kibiców rozczarowali za to piłkarze Pogoni Szczecin, którzy na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie przegrali w sobotę z Piastem Gliwice 0:2 w meczu Ekstraklasy. Szybko stracone bramki - w 11. minucie trafienie zaliczył Słowak Tomáš Huk, a w 21. minucie wynik podwyższył Hiszpan Jorge Félix - to ustawiło spotkanie. Z kolei w 90. minucie karnego nie wykorzystał kapitan Pogoni Szczecin Kamil Grosicki. Pogoń Szczecin obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Wygrały za to piłkarki Pogoni Szczecin w Ekstralidze Kobiet. W niedzielę na wyjeździe okazały się lepsze od Stomilanki Olsztyn. Zwycięstwo 4:0 cieszy kibiców tym bardziej, że to przerwanie serii 3. porażek z rzędu. Piłkarki Pogoni Szczecin są drugie w tabeli.

W przedostatniej kolejce Orlen Basket Ligi serię aż 12. zwycięstw na wyjeździe przerwali broniący tytułu mistrza Polski koszykarze Kinga Wilki Morskie Szczecin. W Toruniu przegrali z Twardymi Piernikami 88:92. Szczecinianie zajmują 3. miejsce w tabeli i są pewni udziału w fazie play-off, w której bronić będą zdobytego w ubiegłym sezonie mistrzostwa Polski.