Świt Szczecin wygrał i awansował do wyższej ligi

autor: Andrzej Kutys

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Szczecin

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu grupy drugiej trzeciej ligi już nic nie odbierze Dumie Północy awansu do II ligi. Szczecinianie mają 14 punktów przewagi nad kolejnym zespołem w tabeli.

W środę świętowali na stadionie Świtu przy ulicy Stołczyńskiej dzięki zwycięstwu ze Stolemem Gniewino 2:0. Bramki dla szczecinian padły szybko, bo w 5 minucie do siatki trafił Szymon Kapelusz, a sto dwadzieścia sekund później, w 7 minucie było już 2 do 0 dla Świtu Szczecin. W drugiej połowie była szansa, aby przy Stołczyńskiej padł gol numer trzy, ale nie udało się wykorzystać rzutu karnego.

Teraz Świt Szczecin na wyjeździe zmierzy się z Błękitnymi Stargard.

Jednocześnie miasto informuje o rozpoczęciu prac, które mają przystosować obiekt przy ulicy Stołczyńskiej do wymogów licencyjnych II ligi.

W minionym tygodniu wykonawca przejął plac budowy postumentu pod trybunę tymczasową. Jak czytamy w komunikacie "prace będą kosztować blisko 880 tysięcy złotych i mają zostać zakończone do połowy czerwca. Drugim etapem będzie postawienie na postumencie trybuny dla 909 widzów (250 miejsc ma być zadaszonych). To odrębne zadanie, którego realizacja ma potrwać trzy miesiące. Na razie zbierane są zgłoszenia od firm zainteresowanych tą inwestycją. 17 maja poznamy ich oferty".

Poza tym, powstanie stanowisko dla służb monitorujących sytuację na stadionie. W kontenerach będą zlokalizowane szatnie, na stadionie staną nowe wiaty i fotele dla drużyn oraz sztabów trenerskich. Stadion zostanie też ogrodzony i będzie monitorowany - informuje Miasto Szczecin.