Data publikacji: 24.06.2026
Kategorie:
Tego stanowiska wcześniej w miejskiej spółce nie było - a decyzją komisji konkursowej wiceprezesem Tramwajów Szczecińskich zostanie Arkadiusz Pawlak, niegdyś radny Platformy Obywatelskiej. 'Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na stanowiskach kierowniczych' - informuje rzecznik Tramwajów. Opozycja z PiS komentuje, że 'kolega posła Nitrasa musi znaleźć swoje miejsce' - Krzysztof Romianowski z PiS i Mateusz Gieryga z KO starli się o to w Rozmowie Radia Super FM.
Mateusz Gieryga oceniał, że nowe stanowisko jest potrzebne:
- Żebyśmy nie mieli takiej sytuacji, że prezes idzie na emeryturę i nie ma kogoś, kto ma doświadczenie w tym, żeby go zastąpić.
- To jest młody człowiek, on nie idzie jeszcze na emeryturę - zwracał uwagę prowadzący Michał Kaczmarek.
- To jest tylko jeden z przykładów tego, kiedy ktoś rezygnuje z danej pracy - odpowiadał Gieryga.
- Jakie kompetencje powinien mieć wiceprezes Tramwajów Szczecińskich? - pytał Kaczmarek.
- Myślę, że przede wszystkim doświadczenie w zarządzaniu spółkami.
- A legitymacja partyjna się przydaje?
- To nie ma żadnego znaczenia. To nie z osób związanych z partią są złożone komisje oceniające.
- Dziwnie się składa, że akurat wiceprezes Tramwajów Szczecińskich będzie osobą mocno spowinowaconą z waszą partią.
- Być może, ale CV pokazuje, że zarządzał dużymi spółkami.
- To kolejny złoty członek Koalicji Obywatelskiej - mówił radny PiS Krzysztof Romianowski. - Pan radny mówi, że Pan Pawlak zarządzał dużymi przedsiębiorstwami, wszystkie te przedsiębiorstwa, i Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, i Elektrownia Dolna Odra, czyli jedna ze spółek Eletkrownia Dolna Odra, w której był prezesem, wszystkie te stanowiska były związane politycznie. To nie jest ekspert z wolnego rynku.
Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, do tematu będziemy wracać.
Data publikacji: 24.06.2026