Słuchaj nas!
Teraz gramy:

Przychodzę do mocnej ligi - mówi nowy trener Pogoni Szczecin

Kalendarz

Data publikacji: 24.06.2026

Autor: Piotr Jarząbek

Kategorie:

Pomorze Zachodnie Sport Szczecin

Ekstraklasa jest bardzo silną ligą - mówił na pierwszej konferencji prasowej nowy trener piłkarzy Pogoni Szczecin Oscar Garcia. Hiszpan został zatrudniony niemal dokładnie miesiąc przed pierwszym ligowym sprawdzianem Portowców.

Jak podkreślał Garcia, w klubie są świetne warunki do pracy:

- Infrastruktura klubu jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Cały stadion, obiekty – to wszystko jest imponujące. Pierwszy trening był wprowadzający. Powiedziałem piłkarzom, że musimy zaszczepić w drużynie zwycięską mentalność. Musimy dawać z siebie wszystko. Wiem, że praktycznie na każdym naszym meczu jest pelen stadion. Musimy dawać z siebie wszystko, całe serce, a wtedy niezależnie od wyniku końcowego kibice to docenią.

Trenera Garcię zapytaliśmy także o znajomość polskiej ligi:

- Wiem, że to liga rozwijająca się z roku na rok. W tej chwili w moim przekonaniu to jedna z dziesięciu najlepszych lig w Europie. Przychodzą tu bardzo dobrzy piłkarze, a także odchodzą z tej ligi świetni piłkarze i potem sprawdzają się w czołowych ligach. To pokazuje, że Ekstraklasa jest silna.

Pierwszy mecz z trenerem Garcią na ławce Portowcy zagrają 24 lipca - na start nowego sezonu Ekstraklasy u siebie podejmą Legię Warszawa.

Przychodzę do mocnej ligi - mówi nowy trener Pogoni Szczecin

Kalendarz

Data publikacji: 24.06.2026

Autor: Piotr Jarząbek